X

صدور بارنامه اروپایی برای ارسال بار به ترکیه

02144762571 تلفن تماس:
صدور بارنامه اروپایی
برای حمل بار به ترکیه باید بارنامه مربوط به حمل بار صادر شود.این بارنامه برای کشور ترکیه باید بارنامه اروپایی باشد که بر اساس شرایط و رعایت قوانین خاص این بارنامه صادر میشود.
باربری ترکیه
باربری ترکیه

استرسی که از انتقال بار به خارج از کشور(مسافت های طولانی)روی مشتری است بسیار بالاتر از انتقال بار در داخل کشور است.پس می بایست به دنبال یک شرکت باربری معتبر باشید که کلیه مجوزهای لازم(حمل زمینی،دریایی،هوایی و…) برای انتقال کالا(صادراتی یا اثاثیه منزل) به بیرون از مرزهای کشور را داشته باشد و بتواند ضمانت و مسئولیت بار های شما را در کلیه مراحل آن بر عهده بگیرد.

باربری بین المللی چیست؟

جابجایی کالا از داخل یک کشور به داخل کشوری دیگر تحت قوانین و مقرراتی که کشور مقصد دارد باربری بین المللی خوانده می شود. انتقال کالا از یک کشور به کشوری دیگر توسط یک واسطه انجام می شود که شرکت های باربری و اتوبار بین المللی این کار را انجام می دهند. شرکتی که به عنوان واسطه عمل می کند و کالایی را از کشوری به کشور دیگر انتقال می دهد یک شرکت  حمل و نقل بین المللی است. از مهم ترین وظایف این شرکت ها می توان به حمل و نقل فورواردی , حمل و نقل کریری و حمل و نقل تواما می باشد. برای تعیین نرخ باربری بین المللی مهم است که بدانیم کالای ما از چه طریق به کشور دیگر ارسال می شود.

حمل بار به خارج از کشور، نوعی خدمات باربری است که برای افرادی که می خواهند اقدام به ارسال بار به کشورهای خارجی کنند، صورت می گیرد.معمولا برای ارسال بار به کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه، ارمنستان، عراق و غیره از باربری به روش زمینی استفاده میشود. به این ترتیب تجاری و یا مسافرانی که قصد استفاده از خدمات حمل بار به خارج را دارند، می توانند با پرداخت هزینه های مربوطه از این خدمات بهره مند شوند. 

بارنامه، که به اختصار BL یا BOL خوانده می شود (از عبارت انگلیسیBill Of Lading)، سندی است که توسط شرکت حمل صادر می گردد. صدور این سند به معنی این است که کالایی مشخص در محلی مشخص برای ارسال به مقصدی مشخص تحویل گرفته شده است.

"بارنامه " اوراق بهاداری است که از طرف موسسه حمل و نقل صادر و مشخصات کالا و نام و آدرس گیرنده و فرستنده کالا و میزان کرایه و مشخصات تعداد و وزن کالا در آن قید می گردد.

برای ارسال بار به استانبول با ما تماس بگیرید.

انواع بارنامه رایج در حمل ونقل

  • بارنامه حمل با کامیون

  • بارنامه حمل با کشتی

  • بارنامه حمل با هواپیما

  • بارنامه حمل با قطار

  • بارنامه حمل سراسری؛ حمل با کامیون قطار کشتی

  • بارنامه حمل مرکب؛ حمل با کامیون کشتی قطار

برای حمل بار به هر مکانی باید بارنامه صادر شود.برای حمل بار به کشور ترکیه هم باید بارنامه اروپایی صادر گردد.باربری ترکیه بعد از ارسال بار این بارنامه اروپایی را صادر میکند.

بارنامه حمل با کامیون (برای جابه جایی کالا در داخل کشور  - بارنامه جاده ای داخلی)

این نوع بارنامه توسط دولت چاپ و طی مقررات از طریق سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در اختیار موسسات و شرکت های حمل ونقل قرار داده می شود. بارنامه جاده ای داخلی دارای شش نسخه می باشد .

نکات مهم در باربری زمینی(حمل بار زمینی به ترکیه)

دراین روش باید به نکات زیر توجه کرد:
۱.آدرس و اطلاعات شخص یا شرکت ارسال‌ کننده کالا
۲. مبداء ارسال کالا
۳. آدرس و اطلاعات دریافت کننده کالا
۴.وزن , اندازه و مشخصات کالا و تعداد بسته ها
۵. نوع بار
۶. مقصد بار
۷. نرخ باربری و قیمت حمل بار و کرایه حمل بار
۸. تهیه حداقل سه نسخه از بارنامه که معمولاً نسخه اول نزد فرستنده بار باقى مى‌ماند و نسخه دوم براى دریافت کننده و گیرنده بار و کالا فرستاده مى‌شود و نسخه سوم به متصدّى حمل و نقل داده مى‌شود و متصدی حمل بار و فرستنده بار باید آن را امضا کنند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید