X

هزینه ارسال بار به روسیه + حمل بار هوایی، زمینی و دریایی

02144762571 تلفن تماس:
حمل و ارسال بار به روسیه

ارسال بار به روسیه به صورت زمینی، هوایی و دریایی انجام می شود. بسته به نوع بار و میزان بودجه بهترین روش برای ارسال مشخص خواهد شد. نوع روش حمل بار تاثیر زیادی بر ر.ی هزینه باربری خواهد داشت.

برای استفاده از خدمات باربری روسیه و استعلام قیمت با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

باربری ترکیه
باربری ترکیه

به دلیل مسافت نسبتا کم بین ایران و روسیه و همچنین رابطه بسیار خوب این دو کشور از لحاظ سیاسی، مراودات تجاری زیادی بین روسیه و ایران در جریان است. همین مسئله باعث شده تا ارسال بار به روسیه جزو موارد مهم برای تاجران و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، محسوب شود.

برای ارسال بار تجاری و یا شخصی، نیاز است تا با قوانین ارسال و حمل بار به روسیه، حد مجاز ارسال بار، مدارک لازم مورد نیاز برای فریت بار به روسیه، کالاهای ممنوعه و… آشنایی داشته باشید تا برای ارسال بار به این کشور با مشکل رو به رو نشوید.

ارسال بار از ایران به روسیه با استفاده از روش‌های مختلف قابل انجام است که در ادامه به بررسی و مقایسه این روشها می‌پردازیم.

برای دریافت اطلاعات در زمینه باربری روسیه با ما همراه باشید و یا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ارسال و حمل بار به روسیه یکی از خدمات در زمینه باربری بین المللی می باشد.

آشنایی با روش‌های ارسال بار به روسیه

ارسال بار به روسیه از طریق روش‌های مختلفی انجام می‌شود. برای انتخاب روش حمل نیاز است تا بودجه مورد نظر برای ارسال، حجم و وزن بار تعیین شود تا بتوانید یکی از روش‌هایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را برای ارسال انتخاب کنید.

 1. ارسال بار زمینی به روسیه
 2. فریت بار هوایی به روسیه
 3. ارسال بار دریایی

برای دریافت مشاوره و استعلام قیمت با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ارسال بار به روسیه

ترانزیت بار از ایران به روسیه

برای ارسال بار زمینی به روسیه می‌توانید از حمل و نقل ریلی و یا جاده ای استفاده نمایید که باربری ما در زمینه حمل جاده ای فعالیت دارد.

در حمل بار جاده ای از ماشین‌های ترانزیت سالم استفاده می‌شود. باربری تهران بار از تمام نقاط ایران امکان ارسال بار زمینی را فراهم آورده است. برای این امر ابتدا باید بارها به گمرک ارسال شوند. 

در گمرک کارهای مربوط به صدور مجوز، بیمه نامه و بارنامه انجام شده و در نهایت بارها ارسال می‌شود. مدت زمانی که برای ارسال بار در نظر گرفته می شود به نسبت دیگر روش ها بیشتر می باشد. ترانزیت بار به روسیه از ارزان ترین روشها برای ارسال بار است.

ایران و روسیه در امتداد دریای خزر مرز مشترک دریایی دارند و بعضی مناطق به صورت مستقیم در مجاورت یکدیگر قرار دارد. برای رفتن به مسکو از تهران بسته به مسیر انتخابی، حدود 3000 تا 3500 کیلومتر را باید طی نمایید.

برای ارسال بار زمینی از ایران به روسیه چندین مسیر وجود دارد:

 1.  مرز آستارا در شمال ایران -> مرز دربند در جنوب روسیه. طول این مسیر حدود 340 کیلومتر است. (کوتاه ترین مسیر)
 2. مرز بیله سوار در شمال غربی ایران -> مرز سامور در جنوب داغستان روسیه. این مسیر حدود 480 کیلومتر است.
 3. از طریق مرز سرخس در شمال شرقی ایران -> مرز سرخس در جنوب ترکمنستان -> روسیه. این مسیر حدود 2000 کیلومتر است.
 4. مرز مهران در غرب ایران -> مرز زاخو در شمال عراق -> ترکیه. این مسیر حدود 3500 کیلومتر است.

کوتاه ترین مسیر از طریق مرز آستارا است. 

برای ارسال بار زمینی به روسیه 7 تا 14 روز زمان لازم است.

ارسال بار هوایی به روسیه

برای ارسال بار از این روش نیاز است تا بعد از بسته بندی برای ارسال بار به فرودگاه منتقل شوند. امکان ارسال بارهای سنگین وزن و بارهایی که نیاز است در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد ارسال شوند گزینه ی مناسبی می باشد. 

 فرودگاه بین المللی شرمتیوو مسکو،  فرودگاه بین المللی دوموده دوو مسکو و  فرودگاه بین المللی ونوکووا مسکو از مقاصد اصلی در ارسال بار هوایی است. 

برای ارسال بار هوایی به روسیه می‌توانید از فرودگاه های بین المللی در ایران مانند فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران، فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد، فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز، فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز، فرودگاه بین المللی کیش، فرودگاه بین المللی اصفهان، فرودگاه بین المللی شهید قاسم سلیمانی اهواز خدمات دریافت نمایید. 

امنیت بالا و سرعت ارسال بار از مهمترین مزایای ارسال بار هوایی است. برای ارسال بار هوایی 1 تا 3 روز زمان لازم است.

ارسال بار دریایی به روسیه

برای ارسال بار به روسیه از طریق دریای خزر انجام می شود. انتخاب این روش مناسب برای ارسال و حمل کالاهای سنگین، بزرگ و پرحجم می باشد.

در این روش می‌توانید از دو مدل ارسال بار فله ای و یا کانتینری استفاده نمایید. در ارسال بار کانتینر دریایی می‌توانید حجم بالایی از بارها را ارسال نمایید و معمولا تجار از این روش برای ارسال بار به خارج از کشور استفاده می‌کنند. 

مسیر دریایی برای ارسال بار از ایران به روسیه از طریق دریای خزر است. بندر انزلی در ایران و بندر آستاراخان در روسیه بنادر اصلی برای حمل و نقل دریایی بین دو کشور محسوب می‌شوند. 

ارسال بار دریایی معمولا 7 تا 20 روز زمان می‌برد. این امر به شرایط جوی بستگی دارد. برای امنیت بارها معمولا در زمانهایی که دریا دچار ناآرامی شدید است ارسال بار صورت نمی‌گیرد.

در ارسال بار دریایی دو اصطلاح وجود دارد. چارترینگ و ترانس شیمپمنت.

در روش چارترینگ یا همان روش مستقیم صاحب بار کشتی را اجاره و بار را به کشور ممورد نظر ارسال می‌کند. اگر بار در یک بندر واسط بین مبدا و مقصد از یک کشتی به کشتی دیگر منتقل شود، به آن روش غیر مستقیم و یا ترانشیپ گفته می شود.

هزینه حمل بار با کشتی به روسیه برای بارهای تجاری بسیار به صرفه است و اکثرا برای ارسال بار با وزن بالا(صادرات) از این روش استفاده می‌شود.

هزینه فریت بار هوایی به روسیه

پارامترهایی که هزینه فریت بار هوایی به روسیه را تعیین می کند، شامل موارد زیر می شود:

 • وزن و حجم بار
 •  فاصله مبدا و مقصد
 •  روش ارسال بار و چگونگی آن (هوایی، دریایی و زمینی)
 •  نوع کالا و بار مالیات
 •  هزینه بسته بندی و ارسال بار تا فرودگاه
 •  هزینه مربوط به بارنامه
 •  تشریفات گمرکی
 •  بارگیری و انبار داری

توجه داشته باشید که هزینه ارسال برای شهرهای مختلف روسیه متغیر می باشد. همچنین در فریت هوایی بار به روسیه، ایرلاین انتخابی در قیمت گذاری نهایی تاثیرگذار است.

مقایسه بین روشهای مختلف برای حمل بار به روسیه

روش ارسال بار زمان مورد نظر برای ارسال مزایا معایب
ارسال بار زمینی بین 7 تا 15 روز قیمت ارزان ارسال. مراحل آسانتر و سریع تر برای ارسال  امنیت کمتر. زمان ارسال طولانی
ارسال بار هوایی 3 تا 7 روز ارسال سریع بار. امنیت بالا هزینه بالای ارسال- محدودیت در ارسال بار از لحاظ وزن
ارسال بار دریایی 10 تا 20 روز ارسال بار با حجم بالا. هزینه ارسال مناسب برای ارسال بار با وزن بالا. زمان زیاد برای ارسال بار. تحت تاثیر شرایط آب و هوایی.

🌟 به طور معمول هزینه ترانزیت بار به روسیه از هزینه حمل هوایی ارزان تر است.

مهم ترین شهرهای روسیه که امکان ارسال به این شهر وجود دارد شامل نووروسیسک، تاگانروگ، سن پترزبورک، کالینیکگراد، آستراخان، جمهوری داغِستان، مسکو، ولادی وستوک می باشد. در مورد بنادر روسیه هم باید بگوییم که امکان ارسال بار به بندرهای توآپسه و نووروسیسک در دریای سیاه، تاگانروگ، سن پترزبورک در دریای بالتیک، کالینیکگراد در دریای بالتیک، آستراخان در دریای خزر، جمهوری داغستان در دریای خزر وجود دارد.

فرودگاه­ هایی که مقصد تحویل بارهای ارسالی هستند شامل پالکوو، بین المللی شرمتیووبین المللی دوموده دووونکووا، ولادی وستوک می باشد.

کرایه ترانزیت به روسیه

کم هزینه‌ترین روش ارسال بار به روسیه کدام است؟

ارسال بار زمینی کم هزینه‌ترین و ارزان‌ترین روش ارسال بار به خارج از کشور است. در مورد ارسال بار از ایران به روسیه هم، ترانزیت بار زمینی نسبت به سایر روش ها ارزانتر است. البته اگر قصد دارید بار با تناژ بالا را ارسال نمایید، ش ممکن است حمل دریایی روش ارزن تری باشد.

قبل از ارسال بار حتما با کارشناسان ما مشورت نمایید تا مناسب‌ترین و ارزان‌ترین روش را انتخاب نمایید.

برای حمل بار سریع به روسیه از چه روشی استفاده کنیم؟

ارسال بار هوایی یا همان فریت بار به روسیه از سریع‌ترین روشهای ارسال بار است. این روش هم دارای امنیت بالا و سریع است اما هزینه حمل گرانتر از سایر روش‌هاست.
 

ترانزیت بار، بهترین روش حمل بار به روسیه

برای ترانزیت بار به روسیه از ماشین های حمل بار سالم و مجهز استفاده می شود. متداول ترین روش حمل بار به روسیه، حمل بار زمینی است. این روش هم ارزانتر است و هم در برخی مواقع سرعت ارسال بیشتر است. زیرا معطلی های مربوط به ارسال بار هوایی و دریایی را ندارد.
تریلی و کامیون‌های مورد استفاده در شرکت باربری تهران بار از جدیدترین مدلها بوده که امکان حمل بار با وزن بالا را برای مشتریان فراهم نموده اند.

فریت بار به روسیه

بررسی گام به گام مراحل ارسال بار به روسیه

به منظور ارسال و فریت بار به روسیه باید مراحلی را دنبال نمایید تا بتوانید این خدمات را دریافت نمایید. در ادامه قصد داریم با این مراحل آشنا شویم.

مشاوره با شرکت بین المللی

اولین گام در مورد ارسال بار به روسیه مربوط به این موضوع می باشد که شما باید با توجه به اطلاعاتی که در مورد شرکت های باربری دارید نسبت به انتخاب شرکت باربری بین المللی اقدام کنید. در این مورد پیشنهاد ما به شما شرکت باربری تهران بار می باشد. این شرکت با در اختیار گذاشتن اطلاعات مورد نیاز در مورد کالاهای ممنوعه و یا خطرناک، مجاز و یا غیر مجاز بودن کالا بهترین روش را برای ارسال انتخاب می کنند. قبل از حمل بار به شما تعرفه ای که باید برای ارسال بار پرداخت کنید را به شما اعلام می کنند.

بسته بندی محصولات

مهم ترین مرحله ای که باید با نهایت دقت انجام شود مربوط به بسته بندی می باشد. در صورتی که به این موضوع توجه نشود ممکن است بار شما هنگام ارسال آسیب ببینند و شما متحمل خسارت شوید. بسته بندی درست و اصولی به این صورت می باشد که نیاز است تا از انواع ضربه گیرها و محافظ ها استفاده شود و با چیدمان صحیح و مناسب و همچنین استفاده از جعبه و یا صندوق های چوبی، یا فلزی بار خود را به مقصد ارسال کنید.

 

حمل بار هوایی به روسیه

دریافت مجوزهای مورد نیاز برای ارسال

بعضی از کالاها با توجه به نوع کالا و بسته بندی که باید برای محصول انجام شود نیاز است تا مجوزهای لازم در این مورد کسب شود.

انجام امور گمرکی برای ارسال بار

مراحلی که مربوط به تحویل و ترخیص بار در فرودگاه های هر دو کشور انجام می شود، امور گمرکی محسوب می شود. توجه داشته باشید که برای این که مجبور به پرداخت هزینه انبار­داری نشوید بهتر است تا 48 ساعت بعد از ترخص بار در کشور مقصد فرصت دارید بار خود را ترخیص کنید. برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات در این زمینه نیاز است تا به موارد مهمی اعم از وزن کردن بار، تایید و اصالت کالا، ارزیابی توسط مامور گمرکی، تطابق اسناد و مدارک جهت خروج قانونی بار توجه داشته باشید.

صدور بارنامه و بیمه نامه 

صدور بارنامه برای کنترل وسایل و بارهایی که در لیست ذکر شده نیاز است تا شما بتوانید بعد از پرداخت صورت­ حساب بار آماده تحویل به شرکت هواپیمایی می شود. صدور بیمه نامه هم کمک می کند تا در صورت آسیب دیدن بار حین ارسال از سوی شرکت بار بین المللی خسارت وارد شده پرداخت شود.

بازرسی بار

بررسی تک و لیبل x-Ray از جمله مواردی می باشد که نیاز است تا پیش از تحویل بار به ایرلاین انجام می شود. در این بخش نیاز است تا تمام اطلاعات مربوط به مشتری اعم از اسم و آدرس دقیق، شماره تلفن در برنامه درج می گردد و به هر بارنامه شماره ی اختصاصی 11 رقمی تعلق خواهد کرد.

پیگیری و پشتیبانی بار برای رسیدن به مقصد

بعد از ارسال بار می توانید وضعیت بار خود را با شماره بارنامه و یا از طریق شرکت باربری پیگیری کنید.

مدارک مورد نیاز برای حمل بار به روسیه

برای حمل بار به روسیه نیازمند مدارکی هستیم که بر اساس نوع بار (تجاری و یا شخصی) این مدارک متفاوت هستند.

مدارک مورد نیاز برای ارسال بار مسافری به روسیه 

 • به همراه داشتن اصل و کپی پاسپورت فرستنده بار و کارت ملی
 • ثبت آدرس کامل فرستنده و گیرنده
 • به همراه داشتن کپی و یا اصل بلیط هواپیما
 • آماده کردن لیستی از بارهایی که قصد ارسال آن را دارید.
 • پر کردن فرم های مربوطه

مدارک مورد نیاز برای ارسال بار تجاری به روسیه 

 • به همراه داشتن معرفی نامه از شرکت و یا کارت بازرگانی 
 • گرفتن مجوز صادراتی
 • بارهای موجود 
 • اینوویس

ارسال بار تجاری به روسیه

اگر تاجر و بازرگان هستید و قصد ارسال بار تجاری به روسیه را دارید در این مورد باید بگوییم که امکان ارسال بار به صورت هوایی و یا زمینی از ایران به روسیه برای شما فراهم شده است. برای انجام این کار نیاز است با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و جزئیات بارهایی که قصد ارسال آن ها را دارید اعلام کنید. مهم ترین مسئله ای که باید به آن توجه داشته باشید هزینه ارسال بار تجاری به روسیه می باشد تعرفه ی در نظر گرفته شده برای ارسال با توجه به وزن و حجم بسته، روش انتخابی برای ارسال (هوایی و یا زمینی) و فاصله ی بین مبدا و مقصد تعیین خواهد شد.

محصولاتی که صادرات آن از ایران به روسیه امکان پذیر می باشد شامل موارد زیر می باشد.

 • فولاد و فلزات: با توجه به این که ایران از بزرگ‌ ترین تولیدکنندگان فولاد در جهان می باشد امکان ارسال میزان زیادی فولاد و فلزات به روسیه وجود دارد. 
 • خودرو: امکان ارسال ایران خودروهای تولیدی توسط ایران به روسیه وجود دارد.
 • نفت و محصولات نفتی: از بزرگ‌ ترین تولیدکنندگان نفت در جهان کشور ایران می باشد که به میزان قابل توجهی از نفت و محصولات پتروشیمی خود را به روسیه صادر می‌ کند.
 • محصولات کشاورزی: امکان صادر کردن محصولاتی مانند میوه، سبزیجات، غلات، خشکبار و... به کشور روسیه وجود دارد.
 • سایر محصولات: امکان صادرات محصولات صنایع دستی، فرش، پوشاک، محصولات نساجی، تجهیزات پزشکی و... از ایران به روسیه انجام می شود.

کالاهای ممنوعه برای فریت بار به روسیه

برخی از کالاها برای ارسال به روسیه ممنوع هستند. از جمله کالاهای ممنوع می‌توان به این موارد اشاره نمود:

 • غذا و داروها
 • سنگ‌های گران بها
 • الکل و تنباکو
 • آثار هنری و فرهنگی
 • اسلحه، مهمات و مواد منفجره
 • لوازم آرایشی و بهداشتی

فشارسنج ها، دما سنج های جیوه ای، مواد منفجره و قابل اشتعال، مواد رادیواکتیو، اسپری های تحت فشار، کارتریج، دستگاه های دارای باتری لیتیوم یون مانند لپ تاپ، گوشی، تبلت، مواد شیمیایی خانگی مانند پودر و مواد شوینده، ضد عفونی کننده ها و... از دیگر موارد ممنوع برای فریت به روسیه هستند.

هزینه حمل بار به روسیه

ارسال میوه و سبزیجات به روسیه

ارسال میوه و سبزیجات به روسیه چند سالی‌ست که مورد توجه تجار ایرانی قرار گرفته است. 

روسیه جزو بزرگترین و پرجمعیت ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. هم چنین جزو کشورهای صادر کننده نفت و گاز در جهان است ولی با توجه به سرمای زیاد در این کشور، امکان کشاورزی در آن بسیار کم است.

همین مسئله باعث می شود تا مجبور باشید محصولات کشاورزی و مرکبات خود را از کشور های همسایه و یا کشور های دیگر وارد کند به همین خاطر ارسال میوه و سبزیجات به روسیه می تواند برای تاجران و بازرگانان کشور ما سودآور باشد. برای ارسال بار نیاز است تا به قوانینی که در این مورد وجود دارد توجه شود. قوانین گمرکی کشور‌های مبدا و مقصد و توافقنامه‌ های بین دو کشور برای ارسال بار مسئله ی مهمی محسوب می شود. امکان ارسال محصولات کشاورزی اعم از انواع میوه‌ ها، صیفی‌ جات، خشکبار، ملون‌ ها، سبزیجات، دانه‌ های خوراکی و روغنی وجود دارد.

توجه به نکاتی که در این مورد به آن ها اشاره می کنیم هنگام صادرات میوه به روسیه باید به آن ها توجه شود.

 • داشتن دقت کافی برای ایجاد شرایط نگهداری مطلوب حین ارسال میوه
 • انتخاب بهترین مسیر برای ارسال 
 • انتخاب بسته بندی مناسب برای محصولات
 • انجام بررسی های مورد نیاز برای جلوگیری از ارسال میوه های بی کیفیت
 • ارسال میوه های هر فصل به روسیه
 • درج اطلاعات محصول به زبان روسی و یا انگلیسی
 • ارسال بار در کوتاه ترین زمان ممکن

از دیگر خدمات باربری تهران بار:

ارسال بار به ترکیه

ارسال بار به قبرس


 • بهترین روش برای ارسال بار به روسیه کدام است؟

  نوع حمل بار به میزان بودجه و بار شما بستگی دارد. حمل هوایی روشی سریع و امن است که هزینه بیشتری نسبت به سایر روش‌ها دارد.

 • ارزان‌ترین روش حمل بار به روسیه کدام است؟

  ترانزیت بار به روسیه ارزانترین روش برای ارسال بار است. البته برای بار با وزن بالا، حمل دریایی ارزانتر است.

 • ارسال بار از شهرستان امکان پذیر است؟

  باربری تهران بار به امکان ارائه خدمات در تمام شهرهای ایران را دارد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • تینا نجفی
  بهترین صادرات سود آور از ایران به روسیه و دبی؟
  • مدیر سایت

   شرکت ما در زمینه باربری بین المللی فعالیت دارد و در زمینه مشاوره و راه اندازی فعالیت‌های تجاری خدماتی ارائه نمی‌دهد.

 • محمدرضا
  ارسال بار دریایی هم دارین؟
  • مدیر سایت

   بله. امکان ارسال بار دریایی هم وجود دارد.

 • رضایی
  هزینه حمل بار به مسکو رو میخواستم؟
  • مدیر سایت

   برای استعلام هزینه ها لطفا با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تماس بگیرید