X

ارسال بار به عراق | ارسال لوازم منزل به عراق

02144762571 تلفن تماس:
ارسال بار به عراق

برای ارسال بارهای تجاری، شخصی و لوازم منزل می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. ارسال بار بین المللی از مهم ترین تخصص های مجموعه ما می باشد.

باربری ترکیه
باربری ترکیه

عراق به عنوان یکی از بزرگ ترین کشورهای وارد کننده محصولات ایران می باشد، که به صورت روزانه حجم بالایی از محصولات غذایی، صنعتی، پتروشیمی و... وارد کشور عراق می‌ شود. برای این که در مورد ارسال بار به عراق مشکلی برایتان به وجود نیاید، باید از باربری بین المللی معتبر در این زمینه کمک بگیرید. از روش های مختلفی برای ارسال بار استفاده می شود. نوع روش انتخابی با توجه به حجم بار شما تعیین خواهد شد. در بیشتر موارد از حمل جاده ای با انتخاب ماشین های حمل بار (انواع تریلی) استفاده می شود. برای انجام این کار باید از پایانه های مرزی ایران و عراق که شامل پایانه مهران، تمرچین، باشماق، چزابه، سیران بند، پرویزخان، سردشت، سومار، خسروی نسبت به جا به جایی به صورت جاده ای اقدام شود.

هزینه حمل بار به عراق چگونه محاسبه می شود؟

هزینه حمل بار به عراق با توجه به پارامترهای مختلفی تعیین می شود، این فاکتورها شامل حجم و مقدار بار، ارزش بار، روش انتخابی برای ارسال، آدرس شهر مبدا و مقصد و... می باشد. برای این که بتوانید از تعرفه ی دقیق ارسال بار اطلاع پیدا کنید، کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید، و بعد از دریافت مشاوره نسبت به ارسال بارهای خود اقدام کنید. شما می توانید از تمام نقاط کشور به هر یک از شهرهای عراق یعنی بغداد، کربلا، کاظمین، سامرا، سلیمانیه، بصره، نجف، کرکوک، زاخو، رانیه بارهای خود را ارسال کنید.

شرایط ارسال بار به عراق

با توجه به شرایطی که در کشور ما برای ارسال بار به عراق وجود دارد، می تواند سود قابل توجهی را برای تجار ایرانی و بازرگانان فراهم کند. برای این که بتوانید بسته های بزرگ و کوچک را به این کشور ارسال کنید، چندین روش وجود دارد، که شما می توانید با توجه به قوانینی که برای هر روش در نظر گرفته شده است، بهترین روش را برای ارسال انتخاب کنید.

نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، صدور بیمه نامه برای بارهای شما می باشد. چون ممکن است، بارهای شما حین جا به جایی آسیب ببینند. صدور بیمه نامه به شما کمک می کند، تا بتوانید تمام خسارت های وارده را از شرکت های حمل و نقل دریافت کنید. کالا‌هایی که امکان ارسال آن ها به عراق وجود دارد، شامل کالا‌های خطرناک، محصولات زیستی، خز، محصولات فلزی، سموم، محصولات معدنی، چاقو‌ها، جواهر‌سازی و... می باشد. هم چنین باید توجه داشته باشید، که کالایی که قرار است، ارسال کنید، دچار مشکل خاصی برای ترخیص کالا از گمرک نشود.

ارسال لوازم منزل به عراق

روش های ارسال بار به عراق

برای ارسال بار به عراق می توان از روشهای مختلفی استفاده نمود. حمل زمینی از محبوب ترین و پراستفاده ترین روش برای ارسال بار است.

حمل زمینی بار به عراق

در صورتی که بار شما حجیم‌ تر است، می‌ توانید از خدمات حمل و نقل جاده‌ ای استفاده کنید. برای این کار، شما می‌ توانید با شرکت‌ های حمل و نقل بین‌ المللی تماس بگیرید و جزئیات بار خود را به آن ها اعلام کنید. آن ها معمولاً خدمات حمل و نقل بین‌ المللی را ارائه می‌ دهند و می‌ توانند بار شما را از مبدأ تا مقصد در عراق ارسال کنند.

برای این که بتوانید بارهای خود را به صورت زمینی ارسال کنید، دو روش وجود دارد. در روش اول شما می توانید بارهای مد نظر خود را به صورت مستقیم از مبدا به مقصد بدون توقف و در کوتاه ترین زمان ارسال کنید. در صورت انتخاب روش دوم می‌ توانید بار‌ها را به مرز‌های گمرکی ایران تحویل دهید، و کالاهای مد نظر خود را به گمرک عراق ارسال شود.

حمل و نقل هوایی بار به عراق

یکی از دیگر روشهای حمل بار به عراق و شهرهای این کشور، حمل هوایی بار است. اگر بار شما فوری است یا نیاز به ارسال سریع تری دارند، می‌ توانید از خدمات حمل و نقل هوایی استفاده کنید. شرکت‌ های هواپیمایی مختلفی بارهای بین‌ المللی را به عراق ارسال می‌ کنند. شما باید با شرکت‌ های هواپیمایی تماس بگیرید، و جزئیات بار خود را اعلام کنید و هزینه و زمان تحویل را بررسی کنید. نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است، که قوانین و مقررات وارداتی و گمرکی کشور را بررسی کنید، تا بعداً با مشکل رو به رو نشوید. ارسال بار به صورت هوایی از طریق فرودگاه‌ های بین ‌المللی کشور انجام می‌ شود، و به نسبت دیگر روش ها هزینه ی بیشتری را برای ارسال بار باید پرداخت کنید. حمل هوایی نسبت به حمل زمینی گرانتر هستند اما در عوض بارهای شما سریعتر و با امنیت بیشتری به مقصد ارسال می شوند.

هزینه ارسال بار و لوازم منزل به عراق

مراحل ارسال بار به عراق

برای ارسال بار به عراق باید این موارد را طی نمایید:

 • برقراری تماس با کارشناسان ما برای دریافت مشاوره
 • اعلام محل بارگیری و مقصد حمل
 • اعزام کارشناسان مجموعه برای انتخاب روش ارسال، بارگیری و بارچینی با صاحب کالا
 • انجام عملیات بارگیری
 • حمل از مبدا به سمت پایانه مرزی
 •  انجام مراحل مربوط به گمرک صادراتی و یا ترانزیتی در ایران
 • آماده سازی اسناد بازرسی و اسناد تجاری صادراتی
 • انجام عملیات تخلیه و بارگیری مرزی و تشریفات مرز خروجی
 • انجام مراحل مربوط به گمرک وارداتی و ترانزیتی در کشور عراق
 • دریافت گواهی مبداء و اینویس تائید شده ی سفارت عراق    
 • دریافت مجوز واردات
 • تکمیل فرآیند اعتبارات اسنادی و تحت LC در کشور عراق
 • تخلیه بار در شهر مقصد

ارسال خرده بار به عراق

اگر قصد ارسال خرده بار به عراق را دارید، باید از قوانینی که در اینن زمینه وجود دارد، اطلاع داشته باشید. اگر بار مد نظر شما جزو محموله‌ های کوچک می باشد، برای ارسال آن باید هزینه ی بیشتری را پرداخت کنید. سهم زیادی از این هزینه ها مربوط به بخش گمرک می باشد. جهت ارسال این کالا ها از کانتینر‌های حمل و نقل استفاده خواهد شد.

در مورد کشور عراق بیشتر بدانید.

کشور عراق متشکل از دو اقلیم کردنشین و عرب تشین می باشد. در مورد جای گیری این دو اقلیم باید بگوییم، که اقلیم کرد در شمال عراق قرار دارد، و شامل شهرهای سلیمانیه، دهوک، موصل، کرکوک می باشد. این کشور از جمله شرکای تجاری ایران محسوب می شود، که به عنوان یکی از مقصدهای ارسال کالا و تولیدات مختلف می باشد.

برای ارسال بار به عراق روش های مختلفی وجود دارد، که شما بهترین و سریع ترین روش را برای ارسال انتخاب کنید. روش هایی که برای ارسال بار وجود دارد، شامل روش هوایی، دریایی و زمینی می باشد. اگر قصد دارید، بارهای خود را در کوتاه ترین زمان به مقصد ارسال کنید، بهترین روش برای انتخاب روش هوایی می باشد. ولی اگر قصد دارید، بارهای خود را با پرداخت هزینه ی مناسب به مقصد ارسال کنید، روش دریایی بهترین گزینه می باشد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید