X

بندر مرسین ترکیه کجاست؟

02144762571 تلفن تماس:
بندر مرسین ترکیه کجاست؟

بندر مرسین یکی از بنادر مهم برای صادرات به اروپا به شمار می رود. این بندر در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. باربری ترکیه امکان ارسال بار به بندر مرسین را فراهم آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه حمل بار به مرسین و هزینه حمل بار با ما تماس بگیرید.

باربری ترکیه
باربری ترکیه

مرسین یکی از مراکز منطقه‌ ای واقع در جنوب شرقی ترکیه و در سواحل دریای مدیترانه می باشد. آدانا به عنوان نزدیک شهر به بندر مرسین می باشد و شما می توانید به صورت زمینی به این شهر سفر کنید. فاصله ی در نظر گرفته شده بین این دو شهر 65 کیلومتر می باشد. ساکنین شهر مرسین به زبان ترکی استانبولی و کردی صحبت می کنند و بیشتر افراد این شهر را به عنوان خواهر خوانده شیراز ایران می نامند.

بندر مرسین ترکیه کجاست؟

بندر مرسین ترکیه دارای چشم اندازی زیبا می باشد و در امتداد دریای مدیترانه قرار گرفته است. میزان محبوبیت این منطقه در بین ایرانی ها زیاد نیست ولی به تازگی تورهای مختلفی به این شهر ارائه می شود. در این شهر می توانید آثاری که مربوط به دوران نوسنگی هستند و آثار زیادی از دوران امپراتوری رومیان در این منطقه وجود دارد.

ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که چرا گردشگران به مرسین سفر می کنند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که موقعیت خوب این شهر و میزان دسترسی به آن از طریق دریا، قطار و جاده باعث شده است تا علاقه مندانی که دوست دارند به قبرس سفر کنند از بندر مرسین توسط فری (نوعی کشتی مسافربری) خود را به قبرس برسانند. 

بندر مرسین دارای ۲۱ اسکله می باشد و امکان ارائه ی خدمات بارگیری و تخلیه بار را به ۳۰ کشتی ارائه می دهد. ظرفیت جابجایی سالانه ۹ میلیون تن محموله کالای فله و ۲.۶ میلیون تن کانتینر را نیز دارد.

به طور کلی می توان گفت که بندر مرسین ترکیه به عنوان بزرگترین بندر بین المللی در جنوب ترکیه بعد از امبارلی نزدیک استانبول می باشد. این بندر دارای چهار اسکله اعم از  Pamukluk Dam ،Atatürk Dam ،Alaköprü Dam و Berdan Dam می باشد.

فاصله وان تا مرسین ترکیه 

فاصله وان تا مرسین زمینی 

آب‌ و‌ هوای مرسین معتدل و مناظر ساحلی‌ زیبایی دارد. در صورتی که بخواهید به شکل زمینی از وان تا مرسین ترکیه برودید نیاز است تا مسیر 963 کیلومتری را طی کنید. در صورتی که بخواهید با ماشین شخصی خود این مسیر را طی کنید حدود 11 ساعت طول می‌ کشد. 

فاصله وان تا مرسین هوایی

در مواردی که بخواهید به صورت هوایی از وان به مرسین سفر کنید باید بخشی از مسیر را با ماشین بروید. از وان با هواپیما به شهر آدانا حدود 1.5 ساعت طول می‌ کشد و بعد از فرودگاه شهر آدانا با ماشین یا اتوبوس به سمت شهر مرسین حرکت خواهید کرد.

فاصله استانبول تا مرسین 

فاصله استانبول تا مرسین زمینی

404 مایل (650 کیلومتر) 

فاصله استانبول تا مرسین هوایی

404 مایل (650 کیلومتر) 

مدت زمان در نظر گرفته شده برای رفتن از استانبول به مرسین 19 ساعت می باشد. در مواردی که بخواهید از مرسین به استانبول سفر کنید باید از فاصله ی 936 کیلومتری عبور کنید. این مسافت با ماشین شخصی 9 ساعت و با وسایل نقلیه عمومی 14 ساعت می باشد.

فاصله بازرگان تا مرسین ترکیه 

بررسی مسافت ها برای رسیدن به مرسین

فاصله وان تا مرسین ترکیه
  • فاصله زمینی: 963 کیلومتری (با ماشین شخصی حدود 11 ساعت طول می‌ کشد.)
  • فاصله هوایی: باید بخشی از مسیر را با ماشین بروید. از وان با هواپیما به شهر آدانا حدود 1.5 ساعت طول می‌ کشد و بعد از فرودگاه شهر آدانا با ماشین یا اتوبوس به سمت شهر مرسین حرکت خواهید کرد.
فاصله استانبول تا مرسین
  • فاصله زمینی: 404 مایل (650 کیلومتر) 
  • فاصله هوایی: 404 مایل (650 کیلومتر) 
فاصله بازرگان تا مرسین ترکیه  

در ادامه به بررسی موارد مهمی می پردازیم که ممکن است برای برخی از افراد مسئله ی مهمی محسوب شود.

آیا مرسین برای زندگی در ترکیه ایده آل است؟

این بندر به دلیل وجود جاذبه های گردشگری برتر و دیگر موارد باعث شده است تا به یکی از بهترین های ترکیه تبدیل شود. شما می توانید این شهر را برای ادامه ی زندگی و سفرهای کوتاه مدت خود انتخاب کنید.

بندر مرسین به عنوان یکی از امن ترین شهرهای ترکیه می باشد و شما می توانید با اطمینان خاطر این شهر را برای زندگی انتخاب کنید.

جاذبه های گردشگری مرسین ترکیه

مکان های تاریخی که در این شهر وجود دارد نشان دهنده ی گواهی بر تمدنی می باشد که در طول قرن ها در دشت های آن ساکن بوده اند. قلعه های خیره کننده و بقایای موجود در شهرهای باستانی خبر از پررونق بودن این منطقه می دهد.

تاریخ کهن این شهر به دلیل وجود آثار تاریخی باعث می شود تا این شهر سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان باشد.

آب و هوای مرسین

در مورد شرایط آب و هوایی مرسین باید بگوییم که نیمه گرمسیری مدیترانه ای با تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل می باشد. سردترین ماه آن ژانویه و میانگین حداکثر دمای آن 14.7 درجه سانتی گراد و حداقل آن 6.3 درجه سانتی گراد می باشد.

آگوست به عنوان گرم ترین ماه سال و میانگین دمای آن 31.5 درجه سانتی گراد و متوسط ​​​​پایین آن 24.2 درجه سانتی گراد می باشد. میزان بارندگی در مرسین در زمستان به بالاترین حد و خشک ترین ماه آن تابستان می باشد.

کانبازالی، قلعه کیزکالسی، شهر باستانی اولبا شامل معبد شگفت انگیز زئوس، حکاکی های سنگی آدامکایلار، شهر کانلیدیوانه، شهر رومی آنموریوم، کلیسای غار ایا تکلا و کلیسای رومی می باشد.

جمعیت در مرسین، ترکیه

مردم این شهر مردمی ساده و بسیار صمیمی می باشند و جمعیت آن بیش از یک میلیون نفر می باشد. زندگی در مرسین ترکیه از سطح کیفی و رفاهی نسبتا بالایی برخوردار است.

وضعیت اقتصادی مرسین ترکیه

مهم ترین مسئله مربوط به شرایط اقتصادی این شهر می باشد. وضعیت اقتصادی مرسین به این صورت است که بعد از بندر آمبرلی (در نزدیکی استانبول) به عنوان دومین بندر بزرگ ترکیه می باشد و با 5 قاره در زمینه ی واردات و صادرات فعالیت مشترک دارد.

وجود خاک حاصل خیز و دشت های وسیع مرسین باعث می شود تا این شهر به مکانی مناسب برای کشاورزی تبدیل شود. مرسین به عنوان یکی از تولید کنندگان عمده مرکبات، پنبه، موز، زیتون و انواع میوه ها می باشد.

بسیاری از کارخانه های مهم که در زمینه های مختلف اعم از شیشه، آب معدنی، کود، منسوجات و آب میوه در حال فعالیت هستند در بزرگراه مرسین-آدانا قرار دارند. 

فرصت های شغلی در مرسین ترکیه

رشد سریع این شهر این بستر را فراهم کرده است که بازار کار به طور گسترده ای متورم شود. این شهر به عنوان یک مقصد مهم گردشگری در ترکیه شناخته شده است و وجود بندر در این شهر باعث فراهم شدن فرصت های شغلی زیادی شده است.

فرصت های شغلی در زمینه کشاورزی بیشتر از حوزه های دیگر می باشد.

حمل و نقل عمومی در مرسین، ترکیه

با توجه به این که تاکسی و سوخت ترکیه هر دو بسیار گران است ممکن است برخی از مهاجران و حتی بسیاری از مردم این منطقه توانایی خرید آن ها را نداشته باشند.

برای رفع این مشکل در ترکیه خطوط مترو و اتوبوس های به صورت منظم در حال فعالیت هستند تا افراد بتوانند با پرداخت هزینه کمتر به هر نقطه از مرسین بروند و به راحتی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

هزینه زندگی در مرسین ترکیه

هزینه های زندگی که باید در نظر گرفته شود در مرسین به نسبت دیگر شهرهای ترکیه کمتر می باشد به همین خاطر تعداد مهاجران به مرسین روز به روز در حال افزایش می باشد.

بندر مرسین ترکیه

استان مَرسین (به ترکی استانبولی: Mersin ili) یکی از استان‌ های ترکیه است. مرکز این استان شهر مرسین است. منطقه این استان بخشی از سرزمین کیلیکیه باستان بود. این بندر در کنار دریای مدیترانه واقع شده‌ است. بلندترین ساختمان مسکونی ترکیه در این شهر است. فاصله این بندر تا شهر پرجمعیت آدانا 70 کیلومتر است. مرسین یکی از شهرهای ترکیه است. این شهر مرکز استان مرسین است.

زبان‌ های مردم مرسین بیشتر ترکی استانبولی و کردی است. در سال ۲۰۱۳ نیز میزبان بازی‌ های مدیترانه ای بوده‌ است.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید