X

صادرات میوه و مواد غذایی به قطر + صادرات به قطر

02144762571 تلفن تماس:
صادرات میوه و مواد غذایی به قطر

یکی از مهمترین کشور ها که میتوانید مقصد خوبی برای محصولات صادراتی ایران باشد، کشور قطر است. تولید کنندگان قطری به دلیل مواجه بودن با مشکل کمبود شدید آب امکان تولید میوه و انواع مواد غذایی را ندارند. کشور قطر نیازهای خود در زمینه میوه و مواد غذایی را از طریق واردات این محصولات مرتفع می سازد.

باربری ترکیه
باربری ترکیه

در باربری تهران بار امکان صادرات به قطر فراهم شده است. انواع میوه، صیفی جات و مواد عذایی را می توانید با استفاده از خدمات باربری ما به این کشور ارسال نمایید.

صادرات به قطر 

واقعیت آن است که هر چند قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود، اما اکثر ثروت آن در منابع طبیعی مانند نفت و خصوصا گاز خلاصه می‌شود. کمبود زمین‌های زراعی در کنار آب و هوای خشک باعث شده تا به یکی از بزرگترین واردکنندگان محصولات کشاورزی تبدیل شود.
یکی از مهمترین فرصت برای بازرگانان ایرانی صادرات میوه و مواد غذایی به قطر است. برای کسب اطلاعات در مورد صادرات به قطر و ارسال میوه و مواد غذایی به این کشور با ما همراه باشید.

صادرات میوه به قطر

یکی از مشتری های دائمی ایران برای صادرات میوه، کشور قطر می باشد. این کشور نیز یکی از کشور های خاورمیانه و حوزه خلیج فارس بوده که به دلیل وسعت کم و آب هوای نامناسب بیشتر در واردات کالا مشهور است.
صادرات میوه یکی از چند ده صادرات ایران به این کشور است. از جمله رقیبان این بازار پر سود، ترکیه، کشورهای آفریقایی، اردن و مراکش می باشند. در میان آنها کیفیت محصولات ایرانی از همه بیشتر بوده و اجناس ایرانی در قطر گران تر می باشند. صادرات میوه به قطر از راه دریا صورت گرفته و یکی از دلایل گرانی میوه در قطر است.

صادرات هندوانه به کشور قطر

هندوانه از جمله میوه هایی است که برای رشد و رسیدن به آب زیادی احتیج دارد و همانطور که گفته شد کشور قطر با کمبود آب مواجه است . ارسال بارهای هندوانه از ایران به قطر یکی از صادرات مهم و درآمد زا در زمینه صادرات میوه به این کشور است.


ارسال انواع فلفل دلمه به کشور قطر

یکی دیگر از محصولات صادراتی به قطر فلفل دلمه است. این محصول با دارا بودن رنگ های زیبا و خواص فراوان مورد در قطر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

فلفل دلمه ای نیز فلفل شیرین و یا کپسایسیم هستند و در رنگ های مختلف مثل زرد، قرمز، سبز، بنفش و نارنجی موجود هستند. این سبزیجات ، بیش از ۹۰۰ سال پیش در جنوب و آمریکای مرکزی پرورش داده شدند و نام فلفل را از استعمارگران اروپایی آمریکای شمالی دریافت کردند. اینها می توانند به راحتی در انواع مختلفی از آب و هوا رشد کنند.

صادرات فلفل دلمه


صادرات گوجه فرنگی به قطر

صادرات گوجه فرنگی در ایران نسبت به سال گذشته بیش از 4 درصد افزایش داشته است. تولید کنندگان گوجه با استفاده از مهارتهای اصولی بازاریابی توانسته اند محصولات خود را به بازار های بین المللی صادر کنند.
سهم صادرات گوجه فرنگی  در بازار جهانی بیش از 13.5 میلیارد دلار است. که بزرگترین کشورهای صادر کنند آن مکزیک هلند اسپانیا ایتالیا  هستند . رشد صادرات گوجه فرنگی نسبت به سال 2017 بیش از3 درصد افزایش داشته است. .تولید کنندگان این محصول با بکارگیری اصول بازاریابی و بسته بندی توانسته اند به بازار های بین المللی محصولات خود را صادر کنند.اگر شما هم بدنبال صادرات این محصول هستید این مقاله را تا پایان دنبال کنید.
بازاریابی گوجه فرنگی صادراتی بر روی جامعه هدفی متشکل از خرده فروشی های کوچک و فروشگاه های زنجیره ای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در سراسر جهان متمرکز شده است.
کشور قطر یکی از مقصد های مهم برای گوجه فرنگی های تولید ایران است. ما در باربری تهران بار امکان ارسال گوجه فرنگی به قطر و صادرات این محصول را به کشورهای همسایه فراهم کرده ایم. همچنین امکان صادرات میوه های دیگری از جمله خربزه، خیار و ...  هم وجود دارد.


استاندارد های صادرات میوه به قطر

در گذشته میوه ها به صورت سنتی و در جعبه های چوبی و یا پلاستیکی به کشور های حوزه خلیج فارس صادر می گردند و اما امروزه سختگیری های در این زمینه شده است، که باعث می گردد کیفیت محصول حفظ شود. علاوه بر این، درج این استاندارد ها در صادرات میوه به قطر و سایر کشور ها، دارای مزایایی است، که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.
در این صورت بروز هر گونه قارچ و یا کپک بر روی یکی سریعاً به سایر میوه ها منتقل شده و باعث گندیده شدن آنها می شود. لذا وزارت بهداشت و بازرگانی بر آن شدند که برای جلوگیری از بروز این ضرر های مالی در راه صادرات میوه به قطر، از روش های استانداردی مانند چیده شدن در پک های مخصوص و قرار دادن آنها در کارتن و سردخانه استفاده نمایید. این روش در یک سال اخیر بسیار کار آمد بوده است.
وجود شرکت های معتبر برای حمل نقل. وجود دلالان میوه، باعث شده است که قیمت تمام شده این محصول بسیار بیش از ارزش واقعی آن به نظر برسد. همین طور عدم وجود دلالان میوه در کشوری مانند ترکیه باعث می شود که قیمت پیشنهادی آن ها از تجار ایرانی کمتر بوده و وارد کنندگان میوه در قطر به کار کردن با آنها بپردازند.
از همین جهت شرکت های خصوصی در این زمینه شکل گرفت که هم کار حمل و نقل را انجام می دهد و هم به بیمه محصولات می پردازد.موانع مالیاتی. وجود گمرک و مالیات های که بر روی صادرات میوه به قطر وارد می شد، تا قبل از این استاندارد سازی مرز مشخصی نداشت. لذا از آن زمان تاکنون می توان به راحتی در مورد حمل میوه ها، مالیات منصفانه ای در نظر گرفت.


صادرات مواد غذایی به قطر

یکی از مرسوله های دیگر که میتوان به قطر ارسال و از قبل آن سود خوبی هم کسب کرد ارسال و صادرات مواد غذایی به قطر است. این نوع صادرات بسیار گسترده انجام میشود و حجم زیادی از کالاها را دربر میگیرد.

صادرات مواد غذایی به قطر


لیست کالاهای صادراتی ایران به قطر 

• مواد و محصولات غذایی از قبیل خرما، پسته، گوجه فرنگی، هندوانه، کلم، کاهو، خیار و خیارترش، کدو، زعفران و برخی محصولات دیگر 
• انواع شیشه، سمیان سفید، گچ، آهن و مواد معدنی دیگر 
• قیرنفت، سنگ گچ، سنگ‌های معدنی مانند سنگ مرمر و تراورتن، انواع رنگ‌ها و همچنین ورقه‌های فلزی
• صنایع دستی، فرش، گیلم و انواع کف‌پوش 
• محصولات کشاورزی از قبیل یونجه، کاه، انواع علوفه و خوراک دامی در قالب‌ها و اشکال گوناگون بسته‌بندی شده یا غیر از آن 
• گوسفند زنده و سایر حیوانات زنده به همراه انواع گوشت 
• بدنه کامیون و کامیونت، میله‌های گرم از آهن یا فولاد، کف‌پوش‌های غیرمخملی‌ باف، لوله و پروفیل 
• سایر محصولات مانند بیسکویت، انواع کنسرو، لوازم خانگی 

قطر کشوری گرم و خشک است از این رو توانایی میوه و حیوانات گوشتی زیادی را ندارند و اغلب نیازهای خوراکی خود را از دیگر کشورها تامین میکنند.

پرطرفدارترین کالاهای ایرانی در قطر

اقلام عمده صادراتی ایران به قطر در چهارماهه منتهی به تیرماه عبارتند از: «محصولات از آهن یا فولاد غیرممزوج»، «سنگ آهن»، «سیمان‌های پودرنشده موسوم به کلینکر»، «سنگ گچ؛ انیدریت»، «کف‌پوش‌های غیرمخملی‌باف، از مواد نسجی سنتتیک یا مصنوعی آماده مصرف»، به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، «مواد نباتی تفاله‌های نباتی آخال محصولات نباتی به هم فشرده»، «سایر کف‌پوش‌ها به‌جز گبه از پشم یا از موی نرم (کرک) حیوان»، «سایر سنگ‌های غیر از صیقل داده شده»، «کاه و پوست غلات»، «پسته‌ها با پوست تازه یا خشک» و «زعفران در بسته‌بندی بیش از 30 گرم»نیز از دیگر کالاهاس صادراتی به قطر هستند.

دیگر خدمات ما در زمینه صادرات کالا:

صادرات به ترکیه

صادرات به قبرس شمالیامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
  • عمران

    سلام ببخشید من 4 تا کانتینر گوجه فرنگی نیمه سبز و قرمز و همچنین 3 کانتینر پیاز قرمز جهت بازار قطر لازم دارم اگه زحمتی براتون نباشه قیمت هر کدام از این دو محصول و بصورت کیلیویی چقدر در میاد البته تامقصد قطر قیمت میخوام..تشکر

    • مدیر سایت

      سلام دوست عزیز. برای اطلاع از لیست قیمت ها لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

تماس بگیرید